Orkán Andrea pustoší i Německo. Vyžádal si už jednu oběť

Rychlostí až 170 kilometrů v hodině se přehnal orkán Andrea sousedním Německem. Zanechával za sebou popadané stromy, poničené střechy a byl příčinou i mnoha dopravních nehod. Orkán si už vyžádal i první oběť.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Orkán Andrea pustoší také Německo | Zdroj: Reuters

Tou se podle serveru Welt Online stala žena, která zemřela při dopravní nehodě způsobené silným větrem a deštěm u bavorské obce Strullendorf.

Kolem 15. hodiny se v Berlíně udělala tma jako v noci a spustil se hustý déšť, nejvíce ale řádí Andrea v horských oblastech. V bavorských Alpách musely být zastaveny lanovky. Vítr tam dosahuje rychlosti 140 kilometrů za hodinu a na vrcholech ještě víc.

V Kolíně se prudce zvedla hladina Rýna a byl vyhlášený první povodňový stupeň. Na Baltu byl zastavena lodní doprava. K přerušení provozu došlo také na dálnici A3 mezi Norimberkem a Paskovem kvůli uvolněnému plechu z jedné střechy. Dopravní nehody jsou hlášeny z řady míst Německa.

Kvůli vážné nehodě byl na několik hodin přerušený provoz i na dálnici A45. Bouře s sebou přináší prudké ochlazení, tvoří se náledí, hrozí i aquaplanning. Hasiči od rána vyjížděli ke stovkám nehod a spadlým stromům. Klidněji by mělo být až během noci.

Klára Stejskalová, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme