Pachatel vraždy na Floridě se vrátil na místo činu a zastřelil reportéra, který událost pokrýval

Při středeční střelbě v Orlandu v centrální části Floridy devatenáctiletý pachatel zabil ženu. Následně se na místo vrátil a zastřelil reportéra místní televize, který o události informoval. Než jej policie zatkla, smrtelně postřelil také devítiletou dívku. Podle úřadů podezřelý rovněž zranil dívčinu matku a jednoho z reportérových kolegů, píše CNN.

Orlando Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šerif John Mina

Šerif John Mina | Foto: Reuters | Zdroj: Reuters

Policie pachatele zatkla ve středu odpoledne, potvrdil podle CNN místní šerif John Mina. „Ani matka, ani devítileté dítě nebo profesionálové by se neměli stát oběťmi násilí se zbraní v ruce,“ uvedl šerif na tiskové konferenci, na níž podrobně popsal zatčení podezřelého.

Devatenáctiletý Keith Melvin Moses byl obviněn z vraždy v případě první střelby a očekává se, že bude obviněn i v dalších případech, řekl Mina.

Šerif dodal, že Moses má za sebou bohatou trestní minulost, zahrnující mimo jiné obvinění z držení zbraní nebo těžkého ublížení na zdraví.

Moses nejprve ve středu dopoledne zabil přibližně dvacetiletou ženou. Pravděpodobně byla jeho známou. Později se do čtvrti vrátil a postřelil dva novináře kanálu Spectrum News 13 - reportéra a fotografa, kteří o vraždě ženy informovali, popsal šerif. Pachatel na muže zaútočil buď v jejich vozidle, nebo v jeho blízkosti. Následně došlo i k zabití dívky.

‚Naprostá tragédie‘

Jeden z mužů zemřel, druhý byl v kritickém stavu předán do péče lékařů. Ve středu večer měl v nemocnici absolvovat další vyšetření, uvedla zpravodajská stanice.

Podle policie je zatím střelcův motiv útoku na novináře i matku s dítětem neznámý. Spectrum News 13 uvedla, že jména svých zaměstnanců zatím nezveřejní.

„Toto je jedna z nejhorších nočních můr reportérů. Večer jdeme domů, bojíme se, že k něčemu takovému dojde a ono se to stalo,“ popsala tragickou událost Luana Munozová, reportérka floridské televizní stanice WESH. Společnost CNN střelbu ve svém prohlášení označila za „naprostou tragédii“.

ula Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme