Oscar Pistorius zůstane v domácím vězení, soud vyhověl jeho žádosti o kauci

Hendikepovaný běžec Oscar Pistorius zůstane v domácím vězení až do vynesení nového verdiktu o výši trestu. Jihoafrický soud dnes souhlasil s jeho žádostí o propuštění na kauci. Podle odvolacího soudu Pistorius svou přítelkyni Reevu Steenkampovou v únoru 2013 zavraždil, postižený atlet se chce proti tomuto rozsudku odvolat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hendikepovaný běžec Pistorius zůstane v domácím vězení | Zdroj: Reuters

Kauce ve výši 20 tisíc randů, v přepočtu asi 17 tisíc korun, odevzdání pasu a elektronický monitoring. Soudce Aubrey Ledwaba jasně stanovil podmínky, za kterých Pistorius smí zůstat v domácím vězení.

Přehrát

00:00 / 00:00

Soudce vyhověl běžci Pistoriusovi v žádosti o kauci. Až do soudu může zůstat v domácím vězení. Více přinesl redaktor ČRo Robert Mikoláš

Podle dnešního rozhodnutí se může pohybovat také mimo dům v okruhu do 20 kilometrů v době od 7 do 12 hodin. Vždy ale musí předem informovat policii.

Šestinásobný paralympijský šampion byl původně uznán vinným ze zabití své přítelkyně z nedbalosti. Odvolací soud ale spáchaný čin překvalifikoval na vraždu.

Pistoriusovi nyní hrozí, že stráví 15 i více let za mřížemi. Hendikepovaný běžec s tím ale nesouhlasí a chce se proti rozsudku odvolat k ústavnímu soudu v Jihoafrické republice.

Datum dalšího slyšení soud stanovil na 18. dubna 2016.

Soudce žádosti o kauci vyhověl. | Foto: Reuters

Kauza Pistorius | Foto: Český rozhlas

Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme