Oscar Pistorius zůstane v domácím vězení, soud vyhověl jeho žádosti o kauci

Hendikepovaný běžec Oscar Pistorius zůstane v domácím vězení až do vynesení nového verdiktu o výši trestu. Jihoafrický soud dnes souhlasil s jeho žádostí o propuštění na kauci. Podle odvolacího soudu Pistorius svou přítelkyni Reevu Steenkampovou v únoru 2013 zavraždil, postižený atlet se chce proti tomuto rozsudku odvolat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hendikepovaný běžec Pistorius zůstane v domácím vězení | Foto: Reuters

Kauce ve výši 20 tisíc randů, v přepočtu asi 17 tisíc korun, odevzdání pasu a elektronický monitoring. Soudce Aubrey Ledwaba jasně stanovil podmínky, za kterých Pistorius smí zůstat v domácím vězení.

Přehrát

00:00 / 00:00

Soudce vyhověl běžci Pistoriusovi v žádosti o kauci. Až do soudu může zůstat v domácím vězení. Více přinesl redaktor ČRo Robert Mikoláš

Podle dnešního rozhodnutí se může pohybovat také mimo dům v okruhu do 20 kilometrů v době od 7 do 12 hodin. Vždy ale musí předem informovat policii.

Šestinásobný paralympijský šampion byl původně uznán vinným ze zabití své přítelkyně z nedbalosti. Odvolací soud ale spáchaný čin překvalifikoval na vraždu.

Pistoriusovi nyní hrozí, že stráví 15 i více let za mřížemi. Hendikepovaný běžec s tím ale nesouhlasí a chce se proti rozsudku odvolat k ústavnímu soudu v Jihoafrické republice.

Datum dalšího slyšení soud stanovil na 18. dubna 2016.

Soudce žádosti o kauci vyhověl. | Foto: Reuters

Kauza Pistorius | Foto: Český rozhlas

Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme