Oscarová noc s českou účastí

V kalifornském Los Angeles probíhá nadílka filmových Oscarů. Česká republika s napětím očekává, jak si povede snímek Jana Hřebejka Musíme si pomáhat, který soutěží v kategorii cizojazyčných filmů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Největší společenská událost roku začíná ve tři hodiny ráno středoevropského času. Jak uvádí naše zpravodajka Olga Krupauerová, místo konání ceremoniálu je obležené davy dychtivých fanoušků, kteří chtějí zahlédnout svou oblíbenou filmovou hvězdu.

V kategorii zahraničních filmů se do užšího výběru dostal také český film Musíme si pomáhat. Jeho režisér Jan Hřebejk však Českému rozhlasu řekl, že šance na zisk zlaté sošky nejsou velké.

Z ostatních kategorií má nejvíce želízek v ohni římský opus Ridleyho Scotta Gladiátor (12 nominací). Rekordmanem mezi nominovanými je skladatel John Williams, jehož letošní nominace za hudbu k filmu Patriot je v pořadí už devětatřicátá (sošku získal pětkrát). Velkou šanci na získání režisérského Oscara má Steven Soderbergh, který je nominován dvakrát na cenu za nejlepší režii za filmy Traffic a Erin Brockovich.

Olga Krupauerová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme