Oskaři budou uděleni už v neděli

Přípravy slavnostního udílení Oscarů v kalifornském Los Angeles pokračují i přesto, že se na červený koberec, po kterém přicházejí hvězdy na ceremoniál, zřítilo mohutné lešení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Organizátoři 73. ročníku Oskarů potvrdili, že přípravy probíhají podle plánu i přes kolaps třináct metrů vysokého lešení na prostranství červeného koberce, kudy budou v neděli procházet do síně Shrine Auditorium stovky filmových hvězd. Lešení nesoucí protisluneční plachtu se znenadání zhroutilo pod dělníky, kteří na něm pracovali. Pět osob bylo zraněno, jedna z nich těžce.

V Los Angeles už je skoro kompletní delegace zastupující český film Musíme si pomáhat, který soutěží o Oskara v kategorii zahraničních filmů. Americká veřejnost měla možnost shlédnout film během zvláštního promítání ve studiu Sunny Pictures, kterého se zúčastnil režisér filmu Jan Hřebejk, scénárista Petr Jarchovský a producent Ondřej Trojan. Oskarové ceremonie se zúčastní i představitelka hlavní ženské role Anna Šišková. Vítězové Oskarů budou vyhlášeni v neděli večer místního času.

Markéta Kaclová, Olga Krupauerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme