Oskaři budou uděleni už v neděli

Přípravy slavnostního udílení Oscarů v kalifornském Los Angeles pokračují i přesto, že se na červený koberec, po kterém přicházejí hvězdy na ceremoniál, zřítilo mohutné lešení.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Organizátoři 73. ročníku Oskarů potvrdili, že přípravy probíhají podle plánu i přes kolaps třináct metrů vysokého lešení na prostranství červeného koberce, kudy budou v neděli procházet do síně Shrine Auditorium stovky filmových hvězd. Lešení nesoucí protisluneční plachtu se znenadání zhroutilo pod dělníky, kteří na něm pracovali. Pět osob bylo zraněno, jedna z nich těžce.

V Los Angeles už je skoro kompletní delegace zastupující český film Musíme si pomáhat, který soutěží o Oskara v kategorii zahraničních filmů. Americká veřejnost měla možnost shlédnout film během zvláštního promítání ve studiu Sunny Pictures, kterého se zúčastnil režisér filmu Jan Hřebejk, scénárista Petr Jarchovský a producent Ondřej Trojan. Oskarové ceremonie se zúčastní i představitelka hlavní ženské role Anna Šišková. Vítězové Oskarů budou vyhlášeni v neděli večer místního času.

Markéta Kaclová, Olga Krupauerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme