Oslavy Alžběty II. budou pokračovat zapálením 4000 ohňů a koncertem hvězd

Koncert hudebních superstar před Buckinghamským palácem poutá největší pozornost během třetího dne oslav diamantového jubilea Alžběty II. Britská královna zažehne večer jeden ze 4000 ohňů, které vzplanou po celém světě na její počest.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Britská královna Alžběta II. s manželem | Zdroj: Reuters

Ohně vzplanou od Falklandských ostrovů přes Mys Dobré naděje až po Keňu, kde se před šedesáti lety princezna Alžběta dozvěděla, že je královnou.

Všechny ohně se mají zapálit v 11 hodin večer českého času těsně předtím, než sama panovnice zažehne plamen na londýnské třídě Mall. Tam bude taky jedna ze tří obřích obrazovek, kde se bude dát sledovat slavnostní koncert pod širým nebem před Buckinghamským palácem.

Možnost strávit dnešní večer v blízkosti panovnice Alžběty II. bude mít deset tisíc šťastlivců, kteří byli buď vylosováni nebo je vybraly různé charitativní organizace k účasti na dnešním koncertu hvězd.

Přehrát

00:00 / 00:00

Program třetího dne oslav britské královny přiblížil zpravodaj ČRo ve Spojeném království Jiří Hošek

Na něm vystoupí třeba Robbie Williams, Lang Lang, Kylie Minogue nebo Elton John. „Ze všech stran zaznívá, že to má být jedna z nejlepších živých hudebních show za poslední roky,“ poznamenal zpravodaj ČRo v Londýně. Britové mají díky oslavám víkend prodloužený o dva dny.

200 lidí ze všech zemí Britského společenství taky zazpívá písničku, kterou speciálně pro tuto příležitost složili Andrew Loyd Weber a Garry Barlow. Možná by se hodilo dodat, že do čela britské hitparády se taky dostalo album, které oslavuje diamantové výročí královny a kde má svoji písničku právě také Garry Barlow.

Celý koncert exkluzivně odvysílá ČRo 1 - Radiožurnál.

Jiří Hošek, mta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme