Oslavy svatého Patrika i s politickým nádechem

Také mnozí Američané se dnes obléknou do zeleného, aby vzdali hold svým irským předkům nebo aby lépe zapadli do oslav svatého Patrika. Ve Washingtonu bude mít ale tento svátek také politický nádech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

dev Svatého Patrika | Foto: saintpatricksdayparade.co

Prezident George Bush totiž přijme v Bílém domě pět sester Roberta McCartheyho, přívržence strany Sein Fein zavražděného 30. ledna v Belfastu. Naopak předák severoiských Republikánů Gerry Addams pozvánku tentokrát nedostal.

Bílý dům a Kongres posílají do Severního Irska, kromě přání k svátku svatého Patrika také jasný vzkaz, že s těmi, kteří brání mírovému procesu, se stýkat nebudou.

Senátor Edward Kennedy, který je považován za nejvlivnějšího spojence severoirské strany Sein Fein, vyzval k odzbrojení Irské republikánské armády a ukončení jejích kriminálních aktivit.

Prezident Bush dnes podpoří sestry McCartneyovy, které usilují o vyšetření vraždy bratra Roberta a o potrestání jeho vrahů soudní cestou.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme