Oslavy vítězství nad Českem trvaly v Portugalsku dlouho do noci

Ronaldo rozhodl o vítězství Portugalska nad Českou republikou. Hlavičkou zařídil vítězství 1:0 a jeho tým tak postoupil do semifinále. V celé zemi okamžitě po závěrečném hvizdu propukly bouřlivé oslavy, které trvaly dlouho do noci.

Portugalské oslavy vítězství nad Českem trvaly dlouho do noci

Portugalské oslavy vítězství nad Českem trvaly dlouho do noci | Foto: Robert Mikoláš

Portugalští fanoušci zaplňovali prostranství před arénou na Campo Pequeno už desítky minut před začátkem utkání a zeleno-červené moře se postupně rozšiřovalo. Od úvodního hvizdu pak hnali svůj tým dopředu a při neproměněné šanci to v davu vždy jen zahučelo.

Podobná atmosféra panovala také o několik ulic dál, v malém baru ve čtvrti Andělů, ovšem místo portugalštiny v něm zněla čeština. V 79. minutě však čeští příznivci doslova oněměli, naopak Portugalci si poprvé zakřičeli gól.

Českého brankáře Petra Čecha navíc nepřekonal nikdo jiný než Ronaldo a celé Portugalsko propuklo v nadšení. A když se našim do konce utkání nepodařilo vyrovnat, gejzír radosti explodoval naplno.

00:00 / 00:00

Portugalské oslavy sledoval přímo v Lisabonu zpravodaj Radiožurnálu Robert Mikoláš

„První poločas byl slabší, nebyl podle našeho očekávání, ale v druhé půli jsme přidali, byli jsme rychlejší a vstřelení gólu byla jen otázkou času", říká jeden z fanoušků a podobně se vyjadřují i ostatní, i když Češi prý byli nakonec silnějším soupeřem, než čekali.

„Bylo to těsné, ale Portugalci pořád usilovali o vstřelení gólu, takže nakonec je to spravedlivé", říká dívka z Madeiry, která má o to větší radost, že autor jediné branky, Ronaldo, pochází právě z tohoto ostrova.

Ulice jsou plné, rozvášnění fanoušci naskakují na troubící auta a jejich řidičům to vůbec nevadí. Oslavy pokračovaly dlouho do noci a všichni Portugalci nyní věří, že jejich fotbalisty v cestě za vytouženým zlatem už nikdo nezastaví.

Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít