Hlavní město Norska Oslo poprvé od začátku pandemie uzavírá obchody

Norská metropole Oslo a okolní oblasti od soboty výrazně zpřísňují opatření kvůli šíření nové, nakažlivější mutace koronaviru, která byla poprvé zaznamenána v Británii. Od dnešního poledne zde budou uzavřena nákupní centra a další obchody s výjimkou těch, které prodávají nejnutnější zboží. Je to vůbec poprvé od začátku pandemie, co se norské úřady rozhodly k tomuto omezení přistoupit, píše agentura Reuters.

oslo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Norská premiérka Erna Solbergová na ulici hlavního města Oslo. | Foto: Jil Yngland | Zdroj: Reuters

V Oslu a okolních devíti obcích (komun) budou rovněž zastaveny organizované sportovní aktivity a uzavřeny restaurace. Větší množství škol přejde na distanční výuku a občané byli vyzváni, aby si k sobě domů nezvali návštěvy, uvedla podle agentury Reuters norská vláda.

Z obchodů mohou zůstat otevřené ty, které prodávají potraviny, lékárny a také benzinové pumpy. Opatření potrvá nejméně do 1. února, sdělila vláda.

Norsko doposud dokázalo s koronavirem celkem úspěšně bojovat; od začátku pandemie tato země s téměř 5,4 milionu obyvatel zaznamenala 60 259 nákaz a 544 úmrtí pacientů s nemocí covid-19.

„Společně se nám podařilo virus již několikrát odrazit a já jsem přesvědčen, že se nám to povede znovu,“ řekl na sobotní tiskové konferenci norský ministr zdravotnictví Bent Höie.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme