Osm lidí zahynulo při útocích v jihoruském Čečensku

Ruská policie pátrá po strůjcích atentátů, při kterých v Čečensku zahynulo osm lidí. Více než dvě desítky dalších byly zraněny. Obě nálože vybuchly v čečenském hlavním městě Grozném v úterý večer. Podle úřadů mají útoky na svědomí sebevražední atentátníci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

požár | Foto: Jan Rosenauer

První nálož vybuchla na ulici nedaleko čečenského parlamentu ve chvíli, kdy policie zastavila ke kontrole dokumentů podezřelého muže. Dva policisté při explozi zahynuli. Druhá nálož vybuchla poté, co na místo přijela rychlá zdravotnická pomoc a záchranáři - jeden z nich zahynul, společně se třemi policisty a jedním kolemjdoucím. Další policista podlehnul zraněním v nemocnici.

Útočníci odpálili bomby v den oslav konce postního měsíce ramadánu, které patří k nejdůležitějším muslimským svátkům. Deset let po skončení války v Čečensku se ruské úřady na severním Kavkaze dál potýkají s útoky ozbrojenců. Ti operují i v dalších republikách, násilnosti téměř denně hlásí s Čečenskem sousedící Dagestán.

Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme