V Keni zemřelo osm kriticky ohrožených nosorožců dvourohých. Uhynuli po přepravě do nové rezervace

Tragicky skončil transport vzácných nosorožců dvourohých v Keni poté, co byli přemístěni do národního parku Tsavo na jihu země. Ze čtrnácti převážených lichokopytníků jich osm zemřelo. Zvířata jsou na seznamu kriticky ohrožených druhů.

Nairobi Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nosorožec dvourohý (ilustrační foto) | Foto: Kateřina Lochovská | Zdroj: ZOO Dvůr Králové

Pečovatelé zvířata před cestou uspali. Problémy nastaly až po jejich probuzení v nové rezervaci na jihu země. Osm nosorožců dvourohých se tam podle agentury AP údajně otrávilo solí po napití z vodního rezervoáru.

Osm uhynulých zvířat patřilo do skupiny 14 nosorožců, kteří měli v národním parku Tsavo přispět ke zvýšení populace tohoto ohroženého druhu. Keňské ministerstvo turismu už oznámilo, že zruší všechny další nachystané přesuny.

Nosorožec dvourohý je na seznamu kriticky ohrožených druhů. V přírodě jich žije ani ne pět a půl tisíce. Plaché tvory ohrožují hlavně pytláci. Kusy rohů totiž vyhledávají asijští zákazníci kvůli údajným léčivým účinkům.

Václav Jabůrek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme