Osmá noc pařížských nepokojů

Noc na pařížských předměstích byla o něco klidnější než v minulých dnech. I přesto ale výtržníci zapálili na 400 aut. Během už osmé noci nepokojů vyvolávaných hlavně mládeží z přistěhovaleckých rodin klesl celkový počet a intenzita střetů mezi bezpečnostními složkami a demonstranty.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

pouliční násilí v Paříži | Foto: ČTK/AP

Už večer zaútočili rebelové na několik městských autobusů. Řada řidičů pak spontánně ukončila provoz na linkách projíždějících ohroženými oblastmi a odjela s autobusy předčasně do dep. Na ulicích v konfliktních oblastech se po setmění stejně nikdo nepohybuje a autobusy jezdily téměř prázdné.

Nad ránem výtržníci vypálili garáže autobusů městské dopravy v Trappes, přičemž plameny zničily 27 autobusů. Zápalné láhve házeli vzbouřenci také na řadu veřejných budov, především na místní radnice, školy a komisariáty.

Zápalky se tak staly hlavními zbraněmi rozhořčené mládeže, zatímco v noci na čtvrtek to bylo ještě spíše kamení a také bylo více přímých srážek s policií. Ta na dnešní noc zmobilizovala do nejohroženějších oblastí na 1300 mužů.

Nepokoje vypukly před týdnem kvůli smrti dvou mladíků, které v Clichy-sous-Bois zabil proud v elektrickém rozvaděči, do něhož se schovali před údajným pronásledováním policisty. Policie pronásledování popírá a označuje neštěstí mladíků za záminku.

Milan Kopp, Denisa Novotná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme