Osmá noc pařížských nepokojů

Noc na pařížských předměstích byla o něco klidnější než v minulých dnech. I přesto ale výtržníci zapálili na 400 aut. Během už osmé noci nepokojů vyvolávaných hlavně mládeží z přistěhovaleckých rodin klesl celkový počet a intenzita střetů mezi bezpečnostními složkami a demonstranty.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

pouliční násilí v Paříži

pouliční násilí v Paříži | Zdroj: ČTK

Už večer zaútočili rebelové na několik městských autobusů. Řada řidičů pak spontánně ukončila provoz na linkách projíždějících ohroženými oblastmi a odjela s autobusy předčasně do dep. Na ulicích v konfliktních oblastech se po setmění stejně nikdo nepohybuje a autobusy jezdily téměř prázdné.

Nad ránem výtržníci vypálili garáže autobusů městské dopravy v Trappes, přičemž plameny zničily 27 autobusů. Zápalné láhve házeli vzbouřenci také na řadu veřejných budov, především na místní radnice, školy a komisariáty.

Zápalky se tak staly hlavními zbraněmi rozhořčené mládeže, zatímco v noci na čtvrtek to bylo ještě spíše kamení a také bylo více přímých srážek s policií. Ta na dnešní noc zmobilizovala do nejohroženějších oblastí na 1300 mužů.

Nepokoje vypukly před týdnem kvůli smrti dvou mladíků, které v Clichy-sous-Bois zabil proud v elektrickém rozvaděči, do něhož se schovali před údajným pronásledováním policisty. Policie pronásledování popírá a označuje neštěstí mladíků za záminku.

Milan Kopp, Denisa Novotná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme