Osmnáct mrtvých po havárii letounu v americkém Aspenu

18 osob zahynulo při havárii soukromého letounu v luxusním lyžařském středisku v americkém Coloradu. Vyšetřovatelé zahájili vyšetřování po příčinách neštěstí.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soukromý letoun s 18 osobami na palubě se zřítil těsně před přistáním na letišti v lyžařském středisku v coloradském Aspenu. Příčiny neštěstí zatím nejsou známé. Odborníci ale poukazují na obtížný téren obklopující přistávací plochu. Letiště v nadmořské výšce 2500 metrů je umístěno v údolí obklopeném vysokými horskými štíty. Svědci havárie uvádějí, že letoun se pohyboval nízko nad dálnicí. Za okamžik poté stroj narazil do svahu. Všech 18 osob včetně posádky na místě zahynulo. Posádka letadla údajně nevyslala žádné nouzové signály.

Soukromý letoun letěl do Aspenu z kalifornského Burbanku. Většina pasažérů nastoupila během mezipřistání v Los Angeles. Aspen je známým luxusním lyžařským střediskem, které navštěvuje řada filmových hvězd a dalších amerických celebrit.

Markéta Kaclová, Olga Krupauerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme