Bez lídrů Ruska, USA nebo Německa. V polských Katovicích startuje 24. klimatická konference OSN

V polských Katovicích začíná světová klimatická konference. Asi 190 zemí bude jednat o pravidlech, která mají zajistit plnění cílů Pařížské dohody. Tím hlavním je udržet globální oteplování pod hranicí 1,5 stupně Celsia oproti období před průmyslovou revolucí. První jednání začínají ještě před pondělní zahajovací ceremonií.

Katovice (Polsko) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

24. klimatická konference OSN v polských Katovicích

24. klimatická konference OSN v polských Katovicích | Foto: Kacper Pempel | Zdroj: Reuters

Katovická konference může ukázat, jakou má svět vůli k plnění Pařížské klimatické dohody tři roky po jejím uzavření a poté, co se proti této smlouvě vymezili noví prezidenti Spojených států nebo Brazílie.

Musíme se přeorientovat z ropy na solární energii. Olejáři mi ale nevěří, říká přední světový ekonom

Číst článek

Jak potvrdil ve vysílání polského radia ZET náměstek ministra zahraničí Bartosz Cichocki, do Katovic se nechystají přijet lídři Ruska, Spojených států, Německa ani Francie.

Francouzský premiér Edouar Phillipe plánovanou cestu zrušil s ohledem na násilné demonstrace v Paříži. V Polsku ho zastoupí ministr životního prostředí François de Rugy.

Českou delegaci povede ministr životního prostředí Richard Brabec z ANO. Polsko kvůli bezpečnosti v době konference dočasně obnovilo namátkové kontroly na hranicích.

Štěpán Sedláček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme