Přes sto mrtvých a 400 tisíc lidí na útěku. OSN spočítala následky syrských náletů

Nálety syrské armády na školy, nemocnice, trhy a pekárny si za uplynulých deset dnů vyžádaly životy nejméně 103 civilistů. V prohlášení o tom informovala vysoká komisařka OSN pro lidská práva Michelle Bacheletová. Zároveň OSN oznámila, že boje v syrské severozápadní provincii Idlib a okolí za uplynulé tři měsíce přinutily přes 400 tisíc lidí opustit své domovy. Idlib je jediná syrská provincie, která není pod kontrolou vládních sil.

Damašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Následky náletu v Sýrii | Zdroj: Reuters

Bacheletová v prohlášení uvedla, že terčem se stávají civilní objekty. Vzhledem k tomu, jak často se to děje, je pravděpodobné, že to není náhoda. Vysoká komisařka OSN pro lidská práva také poznamenala, že mezinárodní společenství se k rostoucímu počtu mrtvých staví s určitou lhostejností.

Během ruských náletů přišlo v Sýrii o život nejméně 16 civilistů

Číst článek

Úřad OSN pro koordinaci humanitárních záležitostí mezitím agenturu AFP informoval, že boje v severozápadních provinciích Idlib a Hamá přinutily na 400 tisíc lidí opustit své domovy. Část z nich odjela k hranicím s Tureckem.

Syrská válka trvá od roku 2011 a od zapojení Ruska v roce 2015 se Damašku podařilo většinu území získat zpět. Rusko je spolu s Íránem hlavním spojencem syrské vlády. Idlib leží na hranici s Tureckem a je poslední provincií, kterou syrský režim ještě nemá pod kontrolou. Hlavní slovo má v Idlibu radikální skupina Haját Tahrír aš-Šám.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme