OSN odsoudila útok v Gaze

Rada bezpečnosti OSN na svém mimořádném zasedání odsoudila izraelský raketový útok v Gaze. V diskusi vystoupilo zhruba čtyřicet zástupců členských států Organizace spojených národů. Vyslanci arabských zemí prosazovali, aby Rada bezpečnosti přijala rezoluci požadující stažení izraelské armády z palestinských měst. Proti tomu se postavily Spojené státy. Nicméně západní diplomaté nevyloučili, že nový dokument bude přijat ještě tento týden.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

sídlo OSN | Foto: OSN

Zástupce Izraele Aaron Jakob prohlásil, že armáda židovského státu nepředpokládala při likvidaci představitele militantního hnutí Hamás Sáliha Šiháda takový rozsah vedlejších škod. Kdyby to podle něj Izrael předem věděl, nikdy by tuto akci nepodnikl. Kromě Šiháda a dalšího radikála zahynulo 13 civilistů. Rada bezpečnosti má dnes jednat za zavřenými dveřmi o dalším postupu. Především chce prozkoumat možnost navrhnout rezoluci k situaci na Blízkém východě.

Markéta Kaclová, Denisa Novotná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme