OSN pomůže při obnově v pásmu Gazy

Organizace Spojených národů spustí kampaň na pomoc Gaze, poničené operací izraelské armády. Šéf Světové organizace Pan Ki Mun řekl na půdě Světového ekonomického fóra v Davosu, že by měly fondy OSN pro palestinské pásmo Gazy během šesti až devíti měsíců shromáždit celkem 613 milionů dolarů.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ruiny budovy ministerstva zahraničí v Gaze

ruiny budovy ministerstva zahraničí v Gaze | Zdroj: ČTK

Strádání obyvatelstva v Gaze je podle Pan Ki Muna masivní a dotýká se mnoha oblastí života. Generální tajemník OSN v Davosu zdůraznil utrpení civilistů, rodin, které přišly o příbuzné, živobytí i střechu nad hlavou.

Popisoval přitom vlastní zkušenost z nedávné návštěvy Gazy, kam zavítal jako první světový lídr od chvíle, kdy kontrolu nad pásmem převzali islamisté z Hamasu a Izrael zpřísnil jeho blokádu. V současnosti pokračování blokády může zkomplikovat dodávky pomoci do Gazy.

Ondřej Himmer Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme