OSN rozšiřuje tábory pro uprchlíky z Libye

Na hranici mezi Libyí a Tuniskem vládne chaos. Tuniské úřady nezvládají příval utečenců z území, kde probíhají boje mezi stoupenci a odpůrci plukovníka Muammara Kaddáfího. OSN proto rozšiřuje kapacitu provizorních utečeneckých táborů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Libye | Zdroj: ČTK

Tisíce Vietnamců, Bangladéšanů, Egypťanů a dalších cizinců čekají na libyjsko-tuniské hranici. Mnozí z nich jsou podle humanitárních organizací vyčerpaní, trpí hladem a žízní.

OSN zřídila tábory pro deset tisíc lidí, ale to nestačí. V příštích dnech se má jejich kapacita zdvojnásobit. Lidé naléhavě potřebují kromě jídla zejména hygienické potřeby a přenosné záchody, oznámil komisariát OSN pro uprchlíky.

Spojené státy posílají do Středomoří stovky příslušníků námořní pěchoty a dvě obojživelné lodě. Americká plavidla v oblasti by v současné situaci mohla pomoci s evakuací z Libye a humanitární podporou, plní ale také symbolickou funkci demonstrace vojenské síly.

Do Tuniska uprchlo v posledních deseti dnech asi 70 tisíc lidí a stejný počet se uchýlil do Egypta.

Martin Dorazín, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme