OSN: Kvůli turecké ofenzivě v Sýrii uteklo nejméně 160 000 lidí. Většina zůstává u příbuzných

Boje na severovýchodě Sýrie vyvolaly vážnou humanitární krizi, uvedl mluvčí OSN. Podle Stéphana Dujarrice od začátku turecké ofenzivy před šesti dny uteklo ze svých domovů již nejméně 160 000 civilistů. Většinou lidé prchali před násilnostmi ve městech Tall Abjad a Rás al-Ajn, napsala agentura AP.

Damašek/New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lidé prchají z pohraničního města Tal Abyad | Foto: Khalil Ashawi | Zdroj: Reuters

Světový program pro výživu (WFP) již v oblasti poskytl okamžitou potravinovou pomoc více než 70 000 lidí prchajících ze syrských měst zasažených nejtvrdšími boji.

Na severu Sýrie vládne chaos, říká reportérka z místa. Ženy Islámského státu prchly a nikdo neví, kde jsou

Číst článek

„Většina vysídlených zůstává u příbuzných či jiných hostitelů, ale roste počet těch, kteří přicházejí do sdílených přístřešků v oblasti,“ dodal mluvčí OSN.

Severovýchod Sýrie čelil podle Dujarrice humanitární krizi již před tureckou ofenzivou, kdy pomoc potřebovalo 1,8 milionu z celkových tří milionů žen, dětí a mužů žijících v regionu. Potřebu akutní pomoci pak mělo přes 910 000 lidí.

Mezinárodní humanitární organizace Mercy Corps v pondělí oznámila, že kvůli bojům přerušuje svou práci v oblasti a z regionu evakuuje své zahraniční pracovníky.

„Nemůžeme efektivně pracovat, když dochází k silnému ostřelování, jsou uzavřené silnice a ještě k tomu se neustále mění ozbrojení hráči v oblasti, kde se nacházíme,“ uvedl Made Ferguson ze syrské pobočky Mercy Corps.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme