OSN: V Džanínu k masakru nedošlo

Vyšetřovací komise OSN došla k závěru, že izraelské jednotky nespáchaly v palestinském uprchlickém táboře v Džanínu masakr, jak tvrdili Palestinci. Z právě vydané zprávy vyplývá, že při zásahu izraelské armády zahynulo asi 50 lidí a ne 500, jak uváděly palestinské zdroje. Jak uvádí zpravodaj Českého rozhlasu Miroslav Konvalina, komise OSN zároveň poukázala na brutální chování izraelských vojáků i palestinských ozbrojenců.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vlajka OSN | Foto: OSN

Podle diplomatů, kteří se se zprávou už měli možnost seznámit, nepotvrzují zjištění OSN tak vysoké ztráty na lidských životech, jak o nich mluvili Palestinci. Izraelská armáda tvrdí, že po vpádu do uprchlického tábora zůstalo 52 mrtvých Palestinců.

Izrael zahájil v březnu vojenskou operaci po sérii palestinských sebevražedných útoků na obyvatele židovského státu, které si vyžádaly více jak dvě desítky obětí. Izraelské oficiální zdroje tehdy potvrdily, že uprchlický tábor byl základnou pro prováděné palestinské útoky na Izrael.

OSN kritizuje obě strany, že jednaly stejně brutálně, bez ohledu na lidské životy.

Miroslav Konvalina, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme