OSN vyšle poradce na volby do Iráku

Generální tajemník OSN Kofi Annan se ve Washingtonu shodl se šéfem americké diplomacie Colinem Powellem na vyslání volebních poradců na volby do Iráku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kofi Annan | Foto: Jan Vytopil

OSN hodlá rozšířit svou přítomnost za hranice Bagdádu, ale nepočítá s radikálním navýšením počtu expertů OSN, které v lednu do nebezpečného Iráku vyšle.

Kofi Annan ve Washingotnu zdůraznil, že nezáleží na tom, kolik expertů navíc do Iráku OSN pošle, ale na tom, aby byli schopní odvést práci, která se od nich očekává. Světová organizace oznámila, že plánuje otevření kanceláří v jihoirácké Basře a v severoiráckém Irbílu.

Zaměstnantci OSN se však především zajímají o to, jaké bezpečnostní záruky jsou asi 50 volebním poradcům koaliční vojska schopná poskytnout.

Annan s Powellem se snažili uklidnit spory mezi OSN a Spojenými státy, které se vyhrocují vzájemným obviňováním z korupce a špatného vedení programu ropa za potraviny.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme