Ostatky francouzských novinářů zavražděných v Mali převezli do Paříže

Letecký speciál převezl z Mali těla dvou francouzských novinářů. Poctu reportérům rozhlasové stanice RFI už vzdal i prezident Francois Hollande. Novináře unesli o víkendu ozbrojenci na severu Mali, pak je zavraždili.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Francouzští vojáci nesou schránku s ostatky jednoho ze zastřelených novinářů | Zdroj: ČTK

Francouzské jednotky dál pátrají v okolí města Kidál po únoscích dvou reportérů rozhlasové stanice RFI zastřelených v Mali.

Jejich těla dnes ráno převezl letecký speciál na pařížské letiště Orly. Očekával je tam prezident Francois Hollande a čtyřicítka rodinných příslušníků včetně vedení rozhlasové stanice Radio France International.

Hollande se také sešel se zástupci rozhlasové stanice RFI a ocenil práci a odvahu novinářů, kteří při ní často nasazují své životy.

Hollande nepotvrdil, že by se francouzským jednotkám podařilo dopadnout únosce, ale podle informací AFP vyslýchá speciální tým pět mužů, kteří se na únosu mohli podílet.

Podle vládních zdrojů zatím vyšetřovatelé nenašli nikoho, kdo by vraždu dvou reportérů přímo viděl.

Vedení RFI, jehož zaměstnanci se sešli v budově stanice na Issy les Moulineaux na jižním pařížském předměstí, aby vzdali hold svým kolegům potvrdilo, že zachová v Mali svůj úřad.

Reportéři stanice budou pokračovat v informování o situaci v této africké zemi, kde se francouzským jednotkám sice podařilo porazit islámské radikály, ale přesto tam zůstává situace stále nestabilní.

Mali | Foto: Český rozhlas

Jan Šmíd, Lubica Bergmanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme