Ostražitost Bushovy administrativy prý před 11. zářím polevila

Americký deník New York Times vydal analýzu protiteroristických snah administrativy prezidenta George Bushe. Vyplývá z ní, že pokusy o identifikaci konkrétní teroristické hrozby byly nejzřetelnější v létě 2001, před osudným 11. zářím ale polevily.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Světové obchodní centrum | Foto: Yahoo Picture Gallery | Zdroj: AFP

Čtyři dny před tím, než má před kongresovou komisí zabývající se okolnostmi teroristických útoků na Ameriku vystoupit národně bezpečnostní poradkyně Condoleezza Riceová, vycházejí najevo nové skutečnosti. Z nich je zřejmé, že Riceová a personální šéf Bílého domu Andrew Card vyzvali bezpečnostní složky, aby dva měsíce před teroristickými útoky na New York a Washington jednaly o varováních, která se ale týkala především ohrožení amerických zájmů v zahraničí.

Existovaly obavy, že by teroristé mohli unést letadlo, aby si vynutili osvobození svých druhů z amerických vězení. Nezávislá komise musí nyní posoudit, zda následná opatření a akce odpovídaly známému ohrožení.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme