Na karibském ostrově se kupí těla zemřelých. Pohřební ústav zasáhla nákaza koronavirem

Na kolumbijském ostrůvku San Andrés v Karibském moři se kupí těla zemřelých. Tamní jediný pohřební ústav totiž paralyzoval koronavirus, kterým se nakazili zaměstnanci. S odvoláním na ostrovní správu o tom informoval zpravodajský server BBC.

San Andrés Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Guvernér ostrova plánuje nakoupit chladící vozy pro skladování těl (ilustrační foto) | Foto: Lucas Jackson | Zdroj: Reuters

Nemocí covid-19 se nakazila majitelka ústavu, která byla kvůli průběhu nemoci převezena na pevninu, a pozitivní test měl i její syn. Práci teď vykonává pouze jeden zaměstnanec. Guvernér Everth Hawkins uvedl, že jeho administrativa koupí chladicí nákladní vozy, aby měla zemřelé kde skladovat.

Na San Adrés, který leží zhruba 200 kilometrů východně od Nikaraguy, žije okolo 75 000 lidí. Na komplikace po nákaze koronavirem zde zemřelo devět lidí. V celé Kolumbii se od počátku epidemie v zemi infekce potvrdila u 735 000 lidí, což je šestý nejvyšší počet na světě.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme