Ostrovy mezi Kamčatkou a Aljaškou zasáhlo silné zemětřesení. Škody nenapáchalo

Podmořské zemětřesení o síle 7,8 magnituda udeřilo mezi Aleutskými ostrovy u americké Aljašky a ruským poloostrovem Kamčatka v Tichém oceánu. Původně udávanou nižší hodnotu 7,4 a hodnotu 7,7 magnituda zvýšila na 7,8 vědeckovýzkumná vládní agentura USGS.

Aleutské ostrovy/Kamčatka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podmořské zemětřesení o síle 7,8 stupňů Richterovy škály udeřilo mezi Aleutskými ostrovy u americké Aljašky a ruským poloostrovem Kamčatka v Tichém oceánu | Zdroj: USGS

Otřesy začaly v 1.34 SELČ asi 200 kilometrů od vesnice Nikolskoje na Beringově ostrově u pobřeží Kamčatky, píše agentura Reuters.

Epicentrum se nacházelo na západ od ostrova Attu, nejzápadnějšího a největšího ze skupiny Komandorských ostrovů patřících Rusku, které jsou nejzápadnější výspou Aleutských ostrovů, součásti americké Aljašky.

Zemětřesení nebylo příliš hluboké, jen asi 10 km pod mořským dnem. Nezpůsobilo větší škody, protože propuklo daleko od pevniny.

Úřady vydaly varování před vlnami tsunami pro oblasti, které se nacházejí ve vzdálenosti 300 kilometrů od epicentra zemětřesení. Ty ale pravděpodobně nezasáhly východní pobřeží Kamčatky, které je vzdálené asi 500 kilometrů.

Po zemětřesení následovaly dodatečné otřesy, některé dosahovaly hodnoty až 5 mangnitud. Žádné oběti na životech hlášeny nejsou. Zemětřesení v této oblasti jsou velmi častá.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme