Ostuda, prašivka, oškubané kuře. Vánoční strom v Římě rychle opadává a stává se terčem vtipů

Řím má s oslavami Vánoc vážný problém: stromu, který nechala radnice postavit na Benátském náměstí, padá jehličí tak intenzivně, že panují vážné obavy, že na svátky z něho zůstane jen opelichané torzo. Podle agentury AP se předčasně uschlý tradiční symbol Vánoc stal už předmětem mnoha vtipů od obyvatel města.

Řím Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vánoční strom v Římě se stává terčem vtipů | Foto: Tony Gentile | Zdroj: Reuters

„Je to ostuda. Bolí mě jen se na tenhle vánoční stromek podívat,“ citoval Guardian jednoho z obyvatel Říma, podle kterého strom vypadá jako „oškubané kuře“.

Vánoční strom v Římě | Foto: Tony Gentile | Zdroj: Reuters

Strom, který je vysoký 21 metrů a byl přivezen z Jižních Tyrol, začal opadávat v podstatě hned poté, co byl vyzdvižen a co na něm byla rozsvícena vánoční světla. Od pozvolné proměny jej není s to zachránit ani 600 stříbrných ozdobných koulí a od obyvatel italské metropole již dostal přezdívku Prašivka.

Podle italského listu IL Messaggero je možné, že strom nebyl při transportu z Dolomit do Říma dostatečně zakrytý. Někteří ho podle podle deníku dokonce přirovnávají k „záchodové štětce“.

Římská radnice, kterou pořízení stromu a jeho převoz stálo 48 000 eur (1,2 milionu Kč), již začala zjišťovat, co je příčinou jeho rychlého uschnutí. Zlí jazykové přitom porovnávají jihotyrolský dovoz s vánočním stromem ve Vatikánu, který byl přivezen z Polska a který vypadá stále velmi svěže.

Vánoční strom v Římě během několika dní přišel o většinu jehličí. | Foto: Tony Gentile | Zdroj: Reuters

dbr, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme