Osud britské žurnalistky po útocích nejasný

Osud britské žurnalistky Yvonne Ridleyové je po útocích proti afghánskému hnutí Taliban nejasný. Ridleyová, která měla být dnes ráno předána britským diplomatům na afghánsko-pákistánské hranici, byla podle agentury Reuters při zahájení náletů buď v Kábulu nebo ve východoafghánském městě Dželálábádu na cestě do Pákistánu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Původně informovala agentura AP s odvoláním na afghánské vojenské zdroje, že byla už propuštěna. "Dnes byla propuštěna. Je volná," uvedl v neděli talibanský ministr informací a kultury Kudratulláh Džamál Achund. Později afghánská islámská tisková agentura uvedla, že novinářka zatím nebyla propuštěna na svobodu. "Opustí Kábul v pondělí ráno v 6 hodin tamního času. Bude v úředním vozidle přepravena směrem k hranicím," cituje AP prohlášení z talibanského ministrstva zahraničí.

Zpravodajka londýnského listu Sunday Express chtěla informovat o tamní situaci. Byla zadržena 28. září poblíž Dželálábádu a neměla žádný cestovní doklad. Taliban se rozhodl zpravodajku vyslechnout, aby zjistil, zda není špiónka. Její propuštění v sobotu nařídil vůdce afghánského vládního hnutí Taliban mulla Muhammad Umar, avšak o osudu jejích dvou domorodých průvodcích nejsou žádné zprávy.

Milan Kopp, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme