Osud britské žurnalistky po útocích nejasný

Osud britské žurnalistky Yvonne Ridleyové je po útocích proti afghánskému hnutí Taliban nejasný. Ridleyová, která měla být dnes ráno předána britským diplomatům na afghánsko-pákistánské hranici, byla podle agentury Reuters při zahájení náletů buď v Kábulu nebo ve východoafghánském městě Dželálábádu na cestě do Pákistánu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Původně informovala agentura AP s odvoláním na afghánské vojenské zdroje, že byla už propuštěna. "Dnes byla propuštěna. Je volná," uvedl v neděli talibanský ministr informací a kultury Kudratulláh Džamál Achund. Později afghánská islámská tisková agentura uvedla, že novinářka zatím nebyla propuštěna na svobodu. "Opustí Kábul v pondělí ráno v 6 hodin tamního času. Bude v úředním vozidle přepravena směrem k hranicím," cituje AP prohlášení z talibanského ministrstva zahraničí.

Zpravodajka londýnského listu Sunday Express chtěla informovat o tamní situaci. Byla zadržena 28. září poblíž Dželálábádu a neměla žádný cestovní doklad. Taliban se rozhodl zpravodajku vyslechnout, aby zjistil, zda není špiónka. Její propuštění v sobotu nařídil vůdce afghánského vládního hnutí Taliban mulla Muhammad Umar, avšak o osudu jejích dvou domorodých průvodcích nejsou žádné zprávy.

Milan Kopp, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme