Osud rozestavěné budovy SND nadále nejasný

Nad dostavbou nové budovy Slovenského národního divadla stále visí otazníky. Američané ji ale zřejmě nezískají. Po velmi emotivní rozpravě ve sněmovně se ministr hospodářství Pavol Rusko rozhodl zrušit memorandum se společností Truthheim Invest. Ta měla budovu dostavět a provozovat ji jako kongresové centrum. Problém kolem dostavby divadla by měl vyřešit speciální tým jmenovaný ministrem kultury.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

shromáždění na podporu dostavby SND

shromáždění na podporu dostavby SND | Foto: Samuel Kubáni

Ministr Rusko prohlásil, že ho diskuse ve sněmovně pobouřila. Řešení podle něj zpochybňovali především ti, kteří nesou největší zodpovědnost za současný stav divadla. Narážel tím především na razantní a velmi emotivní názory poslanců HZDS, zvláště pak bývalého premiéra Vladimíra Mečiara.

Opozice tvrdí, že rozhodnutí o zrušení vládního usnesení o prodeji rozestavěné budovy je historickým vítězstvím. Osud dostavby Slovenského národního divadla je tedy i nadále nejasný. Nové návrhy na řešení by měla zvláštní komise předložit v březnu.

Renata Havranová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme