Osud unesené italské žurnalistky nejasný

Příbuzní a přátelé italské novinářky unesené v Iráku Giuliany Sgrenové prožívají střídavě hodiny naděje a zoufalství. Na internetových stránkách se objevují poselství slibující její rychlé propuštění a poselství oznamující její smrt. Vyšetřování únosu zpravodajky italského levicového deníku Il Manifesto pokračuje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Giuliana Sgrena | Foto: Il Manifesto

V pondělí večer poselství Organizace islámského džihádu slibovalo brzké osvobození šestapadesátileté italské novinářky jako odpověď na apel Rady sunnitských ulemů. Dnes dosud neznámá organizace Brigáda mudžahiddínů oznamuje její smrt. Vyšetřovatelé prozatím považují za málo věrohodná obě poselství.

Z Iráku ale přicházejí první konkrétní informace o vyšetřování. Vyšetřovatelé soudí, že Giuliana Sgrenová nebyla únosci předána žádné jiné skupině a že její únos nijak nesouvisí s únosem francouzské novinářky Aubenasové. Domnívají se rovněž, že její věznitelé budou sice požadovat výkupné, ale že pravděpodobně předloží rovněž politické požadavky.

Vědunka Lunardi, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme