Otazníky nad oběťmi leteckého neštěstí

Dnešní pád letadla singapurských aerolinií typu Boeing 747-400 se 179 lidmi na palubě v Tchaj-peji si podle mluvčího společnosti nevyžádal žádné oběti. Informovaly o tom shodně světové agentury. Avšak televizní stanice CNN s odvoláním na očité svědky, kteří katastrofu přežili, uvádí, že tato zpráva není potvrzena. Zároveň informovala, že podle oficiálních zdrojů je nejméně 82 přeživších, z nichž mnozí utrpěli vážné popáleniny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Američtí občané, kteří byli mezi zachráněnými, tvrdí, že na palubě letounu po zřícení vypukl silný požár a že zahynulo mnoho lidí. Jedna ze zraněných po převozu do nemocnice prý zemřela. Podle nich oběti na palubě stroje většinou uhořely a i mezi zraněnými jsou lidé s různými stupni popálen.

„Do této chvíle nebyl zaznamenán žádný mrtvý,“ prohlásil nicméně mluvčí společnosti Singapore Airlines. Podle úředních zdrojů zapříčinil pád stroje náraz větru, který jej srazil při vzletu zpět k zemi. Tajemník tchajwanského ministra vnitra dementoval zprávy, že po pádu narazilo letadlo do jednoho či dvou letadel, z nichž jedno patří tchajwanským aeroliniím.

V letadle letu SQ 006 bylo 159 cestujících a 20 členů posádky. Podle prvních informací tchajwanské televize přebíraných CNN bylo do nemocnice převezeno 18 osob. Osm jich jsou tchajwanští občané a deset cizinci. Z toho minimálně dva Američané, kteří o svých dojmech mluvili po mobilním telefonu s moderátory CNN.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme