Otazníky nad oběťmi leteckého neštěstí

Dnešní pád letadla singapurských aerolinií typu Boeing 747-400 se 179 lidmi na palubě v Tchaj-peji si podle mluvčího společnosti nevyžádal žádné oběti. Informovaly o tom shodně světové agentury. Avšak televizní stanice CNN s odvoláním na očité svědky, kteří katastrofu přežili, uvádí, že tato zpráva není potvrzena. Zároveň informovala, že podle oficiálních zdrojů je nejméně 82 přeživších, z nichž mnozí utrpěli vážné popáleniny.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Američtí občané, kteří byli mezi zachráněnými, tvrdí, že na palubě letounu po zřícení vypukl silný požár a že zahynulo mnoho lidí. Jedna ze zraněných po převozu do nemocnice prý zemřela. Podle nich oběti na palubě stroje většinou uhořely a i mezi zraněnými jsou lidé s různými stupni popálen.

„Do této chvíle nebyl zaznamenán žádný mrtvý,“ prohlásil nicméně mluvčí společnosti Singapore Airlines. Podle úředních zdrojů zapříčinil pád stroje náraz větru, který jej srazil při vzletu zpět k zemi. Tajemník tchajwanského ministra vnitra dementoval zprávy, že po pádu narazilo letadlo do jednoho či dvou letadel, z nichž jedno patří tchajwanským aeroliniím.

V letadle letu SQ 006 bylo 159 cestujících a 20 členů posádky. Podle prvních informací tchajwanské televize přebíraných CNN bylo do nemocnice převezeno 18 osob. Osm jich jsou tchajwanští občané a deset cizinci. Z toho minimálně dva Američané, kteří o svých dojmech mluvili po mobilním telefonu s moderátory CNN.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme