Otci malého horolezce hrozí v Rakousku stíhání

Rakouské úřady podají trestní oznámení v případu devítiletého českého chlapce, který zahynul při horské túře v tyrolských Alpách. Chlapcova padesátiletého otce chtějí stíhat za zabití z nedbalosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

hory | Foto: Jan Rosenauer

Jak uvádí zpravodajka Radiožurnálu v Rakousku Marie Woodhamsová, úřady se po dvoudenním vyšetřování tohoto tragického případu rozhodly podat trestní oznámení proti otci dítěte, a sice pro podezření ze zabití z nedbalosti - tak zní oficiální formulace. Dalších osm členů české výpravy je obviněno kvůli podezření z neposkytnutí pomoci. I když viděli, že jim otec s naprosto vyčerpaným chlapcem nestačí, pokračovali dál ve skupinové túře.

Podle odborníků potvrdil i tento případ, že čeští turisté často podceňují nebezpečí velehor a nesmírně rychle proměnlivé a tudíž zrádné počasí v Alpách.

Přehrát

00:00 / 00:00

M. Woodhamsová o vyšetřování smrti chlapce

Chlapec zahynul při pokusu o zdolání své první "třítisícovky". Náročný výstup ho ale natolik unavil, že už nebyl schopný zvládnout sestup. Naprosto vyčerpaný a podchlazený musel se svým otcem přečkat noc pod širým nebem ve výšce asi 2700 metrů. Když později na místo dorazili záchranáři, našli už hocha mrtvého.

Marie Woodhamsová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme