Otec bývalého izraelského zajatce Šalita vstupuje do politiky

Otec bývalého izraelského zajatce Gilada Šalita vstupuje do politiky. Mladý voják strávil více než pět let v rukou Palestinců a loni ho Izrael dostal na svobodu výměnou za více než tisíc palestinských vězňů. Jeho otec Noam Šalit teď oznámil, že bude kandidovat do parlamentu za levicovou Stranu práce. Vyvolal tím politickou bouři, která trvá už několik dní.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Noam Šalit s fotkou oběti palestinských teroristů | Foto: Břetislav Tureček | Zdroj: Český rozhlas

Šalit senior své rozhodnutí oznámil v pondělí. Veřejnost překvapil také informací, že řadovým členem dnes opoziční Strany práce je už patnáct let. Zpráva, že se zapojuje do boje o parlamentní křeslo, ho vystavila neustávající kritice.

Dokonce i aktivisté, kteří pět let bojovali za návrat mladého Šalita z palestinského zajetí tvrdí, že jeho otec cynicky zneužil svou popularitu.

Noam Šalit na televizních obrazovkách prakticky nepřetržitě lobboval za svého syna. Jeho kampaň podporovala většina izraelské společnosti. Včetně velké části pravice, proti které teď bude Šalit bojovat na politické scéně.

Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme