Otec se synem měnili na rakouské dálnici pneumatiku, smetl je kamion

Na rakouské dálnici ve směru na Salcburk v noci zabil kamion dva Čechy, kteří měnili pneumatiku svého auta. Šlo o otce a jeho syna, oba zemřeli. Rakouská policie už vyslechla řidiče náklaďáku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kamión za snížené viditelnosti (ilustrační foto) | Foto: Fotobanka MorgueFile

Auto, které stálo v odstavném pruhu, měli Češi řádně označené. Krátce po sobě je ale míjely dva kamiony – první se ještě stačil vyhnout, druhý už muže srazil. Jeho řidič prý dva lidi zahlédl až na poslední chvíli a už nestačil zareagovat.

Ve voze byla také přítelkyně zabitého muže a její 17letý syn. Ti se sice nezranili, ale nehodě přihlíželi a musela jim proto být poskytnuta psychologická pomoc.

Nehodě se dalo předejít

Podle Filipa Hoffmana z Ústředního automotoklubu se podobným nehodám dá předejít, tím, že lidé nebudou provádět opravy auta přímo na dálnici a navíc v noci:

Přehrát

00:00 / 00:00

Jak předejít podobné vážné nehodě na dálnici, poradil Filip Hoffman z Ústředního automotoklubu

„Ať už by byli motoristé sebelépe označeni, bohužel nejsou na té komunikaci sami a musí počítat i s tím, že ne každý jiný řidič, který je bude míjet, je dokáže zaregistrovat a včas se jim vyhnout.“

„Nejbezpečnější je vozidlo odstavit do odstavného jízdního pruhu a obléknout si reflexní vestu, protože to nejdůležitější, co by měl motorista řešit, je, aby on i jeho vozidlo byli co nejvíce vidět. Aby to upozornilo motoristy jedoucí k tomuto nebezpečnému místu a aby je to informovalo, že tam je nějaký problém a měli by věnovat řízení zvýšenou pozornost,“ vysvětluje Hoffman.

Vozidlo by také měl řidič označit výstražným trojúhelníkem, na dálnici je však lepší umístit ho za zadní okno. Vzduch hrnutý kamiony před sebou by totiž mohl trojúhelník odhodit stranou.

„Pravou stranou vozidlo opustit, ideálně mimo těleso dálnice. Následně by motorista měl řešit způsob, jak odstranit své nepojízdné vozidlo z dálnice – ať už prostřednictvím své asistenční služby, případně zavolat policii,“ radí Filip Hoffman. Po celé Evropě mohou lidé volat i na jednotné telefonní číslo 112.

Jitka Malá, Mirko Kašpar Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme