Lidé přijeli, lanovky byly připravené, italská vláda ale na poslední chvíli zahájení lyžařské sezony zamítla

Sever Itálie se připravoval na znovuotevření některých zimních středisek. Lanovky se měly rozjet v regionech Benátska a Lombardie, mluvilo se i o Jižním Tyrolsku. Italská vláda ale na poslední chvíli zrušila otevření lyžařských středisek naplánované na pondělí. Ministr zdravotnictví Roberto Speranza rozhodnutí odůvodnil zvýšeným nebezpečím šíření nových variant koronaviru.

Od zpravodaje z místa Bormio (Lombardie) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lyžařský areál v Bormiu byl na otevření připraven | Foto: Pavel Novák | Zdroj: Český rozhlas

Především návštěvníci z Milána zaplnili hotely a apartmány v horském středisku Bormio u švýcarských hranic.

Například knihovník pan Mauricio čekal na tuto chvíli několik měsíců, aby se mohl podívat mimo své město, nebo spíš svou čtvrť a vydat se s partnerkou do hor. Také pro pana Paola  to byl po čtyřech měsících, které strávil doma, první víkend venku v přírodě. Lyžování se nakonec nedočkají. 

Hotely v Bormiu přitom přijímaly hosty už týden. V budovách i na ulici chodili všichni lidé v respirátorech nebo chirurgických rouškách. Ve městech byly otevřené všechny obchody, hotely a půjčovny lyžařského vybavení, platil však omezení pro počet zákazníků.

Ani to nakonec nestačilo. Vláda pár hodin před slíbeným otevřeným raději slíbené otevření lyžařských středisek odvolala. 

Pavel Novák, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme