Otevřete přístavy lodím s migranty, vyzvala Itálie ostatní evropské státy

Italský ministr vnitra Marco Minniti vyzval evropské státy, aby otevřely přístavy lodím, které zachraňují migranty. Řekl to v rozhovoru pro deník Ill Messaggero.

Řím Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Uprchlíci | Foto: Fotobanka Pixabay | Zdroj: Pixabay

Itálie podle Minniti přijímá řadu záchranářských lodí, čelí ale čím dál většímu tlaku. Od ledna totiž k italským břehům dorazilo přes 80 tisíc migrantů.

Ostatní členské země unie přitom žádné lodě do svých přístavů nepouštějí. Kvůli situaci se v neděli Minniti v Paříži sejde s ministry vnitra z Francie a Německa.

Řím kvůli nárůstu varoval, že do svých přístavů bude přijímat pouze lodě s migranty, které plují pod italskou vlajkou. Doteď tam totiž mohou vplout i plavidla evropské agentury Frontex a řady nevládních organizací. Některé z nich přitom italské úřady vyšetřují kvůli podezření, že spolupracují s pašeráky lidí.

Počet migrantů, kteří do Itálie připluli, je výrazně vyšší ve srovnání s předchozími lety. Důvodem je uzavření takzvané balkánské stezky po podpisu dohod mezi Evropskou unií a Ankarou.

Václav Jabůrek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme