Chudou provincii Zikár v Iráku zasáhlo neštěstí. Únik chloru z čističky vody otrávil nejméně 300 lidí

Nejméně 300 lidí se v jižním Iráku přiotrávilo, když z továrny na čištění vody unikl chlor. Neštěstí se stalo v neděli, kdy potenciálně smrtící plyn unikl ze zásobníku čističky severně od města Násiríja v provincii Zikár. Informovala o tom v pondělí agentura AP.

Bagdád Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto.

Stovky lidí trpících vážnými dýchacími potížemi skončily v nedaleké nemocnici (ilustrační foto) | Zdroj: Profimedia

Stovky lidí trpících vážnými dýchacími potížemi skončily v nedaleké nemocnici, oznámil zástupce provinčního guvernéra Abbás Džábir. Úřad guvernéra v pondělí vytvořil vyšetřovací výbor, aby vyhodnotil okolnosti úniku. „Osoby, které se provinily nedbalostí, budou potrestány,“ řekl.

Při úniku toxického plynu v jordánském přístavu Akaba zahynulo 13 lidí, dalších 250 je zraněno

Číst článek

Provincie Zikár patří mezi nejchudší a historicky nejméně rozvinuté. Obyvatelé si stěžují na nedostatek elektřiny a přístupu k pitné vodě.

Zikár se stal ohniskem protivládních protestů a mnoho mladých obyvatel se tam zapojilo do hromadných protestů v roce 2019, které byly nejmohutnější v moderních dějinách Iráku.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme