Britský pár našel Novičok v pohozené lahvičce od parfému, tvrdí bratr otráveného muže

Britský pár otrávený v červnu Novičokem údajně našel lahvičku s jedem v parku v Salisbury. Flakon od parfému partneři měli mít doma několik týdnů. Tvrdí to bratr otráveného Charlieho Rowleyho. Metropolitní policie to odmítla komentovat.

Londýn Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mathew Rowley uvedl deníku Telegraph, že mu jeho bratr prozradil, že se smrtící látkou se dostal do kontaktu, když se mu schránka, která vypadala jako lahvička od parfému, rozbila v ruce.

Po třech týdnech doma. Brita přiotráveného Novičokem propustili z nemocnice

Číst článek

Celý víkend prohledávala policie zahrady královny Alžběty, kde nejspíš podezřelý předmět dvojice našla. Pátrala i v řece, která parkem protéká i na veřejných toaletách na nedalekém parkovišti.

Novičokem se Rowley a jeho o rok mladší partnerka Dawn Sturgessová otrávili 30. června v Amesbury. Podle policie přišli do styku s nervově paralytickou látkou nejspíš nešťastnou náhodou.

Sturgessová na následky otravy již dříve zemřela, Rowley 10. července nabyl vědomí a úřady informovaly, že není v kritickém stavu.

Podle policie byla zdrojem otravy malá lahvička, která se našla v Rowleyho domě.

Jaromír Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme