Britský pár našel Novičok v pohozené lahvičce od parfému, tvrdí bratr otráveného muže

Britský pár otrávený v červnu Novičokem údajně našel lahvičku s jedem v parku v Salisbury. Flakon od parfému partneři měli mít doma několik týdnů. Tvrdí to bratr otráveného Charlieho Rowleyho. Metropolitní policie to odmítla komentovat.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Forenzní vyšetřovatelé u domu britského páru, který se otrávil Novičokem | Foto: Henry Nicholls | Zdroj: Reuters

Mathew Rowley uvedl deníku Telegraph, že mu jeho bratr prozradil, že se smrtící látkou se dostal do kontaktu, když se mu schránka, která vypadala jako lahvička od parfému, rozbila v ruce.

Po třech týdnech doma. Brita přiotráveného Novičokem propustili z nemocnice

Číst článek

Celý víkend prohledávala policie zahrady královny Alžběty, kde nejspíš podezřelý předmět dvojice našla. Pátrala i v řece, která parkem protéká i na veřejných toaletách na nedalekém parkovišti.

Novičokem se Rowley a jeho o rok mladší partnerka Dawn Sturgessová otrávili 30. června v Amesbury. Podle policie přišli do styku s nervově paralytickou látkou nejspíš nešťastnou náhodou.

Sturgessová na následky otravy již dříve zemřela, Rowley 10. července nabyl vědomí a úřady informovaly, že není v kritickém stavu.

Podle policie byla zdrojem otravy malá lahvička, která se našla v Rowleyho domě.

Policisté prohledávají zahrady královny Alžběty v Salisbury | Zdroj: Reuters

Jaromír Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme