Další metanolová aféra v Indii. Na severu země zemřelo po vypití jedovatého alkoholu skoro sto lidí

Už téměř 100 lidí zemřelo tento týden na severu Indie na otravu pančovaným alkoholem. Podle agentury DPA to v neděli oznámila místní policie. Oběti pocházejí převážně z řad chudých venkovských zemědělců a dělníků.

Paňdžáb (Indie) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hromadná úmrtí po vypití jedovatých alkoholických nápojů jsou v Indii častá. Statistiky uvádějí, že ročně takto přijde o život asi 1000 osob (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Úmrtí jsou hlášena ze tří okresů státu Paňdžáb. Podle předběžného vyšetřování oběti pily ve středu alkoholický nápoj s vysokým obsahem metanolu, který se používá pro průmyslové účely, například do nemrznoucích směsí.

Od té doby počet mrtvých rychle stoupá. V pátek jich bylo 21, v sobotu 67 a v neděli 98. Úřady v souvislosti s otravou zadržely 25 osob.

Hromadná úmrtí po vypití jedovatých alkoholických nápojů jsou v Indii častá. Indické oficiální statistiky uvádějí, že ročně takto přijde o život asi 1000 osob.

V Indii si lidé nelegálně vyráběný alkohol ale dál kupují, protože je podstatně levnější než dovážené alkoholické nápoje nebo zavedené indické značky. Podle indického sdružení pro víno a lihoviny z pěti miliard litrů alkoholu vypitých každoročně v Indii je 40 procent vyrobeno nelegálně.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme