Otrávený prezident Schuster se cítí lépe

Slovenský prezident Rudolf Schuster se již cítí podstatně lépe. Schuster byl včera hospitalizován v bratislavské Vojenské nemocnici kvůli úpalu a toxické otravě. Odborníci ale stále neznají přesnou příčinu otravy, napovědět by měly výsledky testů, jejichž výsledky budou známy během několika dnů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

R. Schuster | Foto: Samuel Kubáni

Podle lékařského konzilia je prezidentův stav stabilizovaný. Spokojen je i osobné lékař Petr Mayer. "Jeho zdravotní stav se od včerejška zlepšil, cítí se dobře, už nemá ani teploty. Ranní výsledky potvrdily pokles patologických hodnot jaterních testů, takže vše je na dobré cestě," řekl.

Lékaři zatím nedokáží přesně určit příčinu onemocnění. Nepotvrdilo se, že by u prezidenta šlo o otravu houbami. Podle doktora Majera došlo po úpalu k oslabení organismu, k čemuž se zřejmě připojila virová či bakteriální infekce. Výsledky laboratorních testů budou známy začátkem týdne.

Schuster by měl být prozatím hospitalizován do soboty, vše ale bude záležet na aktuálním zdravotním stavu a nejnovějších výsledcích. Mayer doufá, že prezident se v průběhu několika dní vrátí do úřadu.

Renata Havranová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme