Otrávím potraviny, hrozí vyděrač celému Německu. Požaduje deset milionů eur

Neznámý vyděrač hrozí, že otráví potraviny v německých obchodech. Požaduje deset milionů eur, tedy v přepočtu zhruba 260 milionů korun. V jihoněmeckém Friedrichshafenu se už několik otrávených produktů dětské výživy našlo. Policie po podezřelém pátrá. Veřejnost vyzvala ke zvýšené opatrnosti.

Berlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Německá policie pátrá po zhruba 50letém muži, který prý chce otrávit potraviny v německých obchodech | Zdroj: Policie Německo

Server listu Bild uvedl, že výhrůžka přišla už v sobotu 16. září celé řadě firem, které prodávají i potravinové produkty, včetně společností Aldi, Lidl, Rossmann nebo DM. Policie to zatím nepotvrdila.

Neznámý vyděrač už otrávil pět výrobků v jednom z obchodů ve Fridrichshafenu, na které potom upozornil policii.

„Musíme tuto hrozbu brát vážně," řekl Bildu prokurátor Alexander Boger. Dodal, že možného pachatele zachytily bezpečnostní kamery v supermarketu. Požádal veřejnost o pomoc při pátrání po zhruba padesátiletém člověku, sportovní postavy a středního vzrůstu.

Na případu nyní pracuje zvláštní vyšetřovací komise. Policie německé občany vyzvala, aby dávali při výběru potravin dobrý pozor a v případě pochybností upozornili provozovatele.

ako, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme