Otrávím potraviny, hrozí vyděrač celému Německu. Požaduje deset milionů eur

Neznámý vyděrač hrozí, že otráví potraviny v německých obchodech. Požaduje deset milionů eur, tedy v přepočtu zhruba 260 milionů korun. V jihoněmeckém Friedrichshafenu se už několik otrávených produktů dětské výživy našlo. Policie po podezřelém pátrá. Veřejnost vyzvala ke zvýšené opatrnosti.

Berlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Německá policie pátrá po zhruba 50letém muži, který prý chce otrávit potraviny v německých obchodech | Zdroj: Policie Německo

Server listu Bild uvedl, že výhrůžka přišla už v sobotu 16. září celé řadě firem, které prodávají i potravinové produkty, včetně společností Aldi, Lidl, Rossmann nebo DM. Policie to zatím nepotvrdila.

Neznámý vyděrač už otrávil pět výrobků v jednom z obchodů ve Fridrichshafenu, na které potom upozornil policii.

„Musíme tuto hrozbu brát vážně," řekl Bildu prokurátor Alexander Boger. Dodal, že možného pachatele zachytily bezpečnostní kamery v supermarketu. Požádal veřejnost o pomoc při pátrání po zhruba padesátiletém člověku, sportovní postavy a středního vzrůstu.

Na případu nyní pracuje zvláštní vyšetřovací komise. Policie německé občany vyzvala, aby dávali při výběru potravin dobrý pozor a v případě pochybností upozornili provozovatele.

ako, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme