Otravu ruského agenta vyšetřuje protiteroristické oddělení

Scotland Yard nasadil na vyšetřování otravy Alexandra Litviněnka členy elitního protiteroristického oddělní. Bývalý plukovník ruské zpravodajské služby KGB byl otráven v japonské restauraci thaliem při schůzce s neznámou osobou. Ta mu předala informace o nedávné vraždě Anny Politkovské. Podle nich prý stojí za smrtí novinářky ruské tajné služby.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Alexandr Litviněnko | Foto: AFP

Prohlášení Scotland Yardu citované BBC uvádí, že v případu Litviněnka jde o podezření z pokusu o jeho záměrné usmrcení jedem.

Jednačtyřicetiletý Litviněnko leží na jednotce intenzivní péče fakultní nemocnice v Londýně. Podle klinického toxikologa Johna Henryho byl pravděpodobně l. listopadu přiotráven potenciálně smrtelnou dávkou thalia.

Litviněnkovi přátelé říkají, že se o jeho odstranění pokusila ruská tajná služba kvůli jeho kritice režimu prezidenta Putina. Pracovníci Scotland Yardu nyní vyslýchají svědky, včetně Litviněnka samotného, zkoumají záběry průmyslových kamer a čekají na výsledky zkoušek.

Milan Kocourek, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme