Otřít, naleštit, zahodit. V Japonsku uchvátil toaletní papír pro smartphony

Visí po ruce hned vedle klasického toaletního papíru: drobná rolička s výrazným rudým nápisem. „Vyčistěte si smartphone,“ vybízí návštěvníky záchodových kabinek v příletové hale tokijského letiště. Vítejte v Japonsku.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Toaletní papír pro chytré telefony - kde jinde než v Japonsku?

Toaletní papír pro chytré telefony - kde jinde než v Japonsku? | Foto: Docomo/Youtube

A to doslova: přívětivé „Vítejte v Japonsku“ se vyjímá na každém útržku svérázné hygienické pomůcky. Výmluvné piktogramy vysvětlují postup ve čtyřech krocích: otírejte; naleštěte; zahoďte; s hlavou vzhůru odejděte.

Toaletní papír pro chytré telefony kromě toho doporučuje připojení k letištní wi-fi síti (pochopitelně včetně hesla) a instalaci průvodcovské aplikace pro turisty. Tu vyvinula jistá japonská telekomunikační firma, a právě ona je pod netradiční reklamou podepsaná.

Kampaň doprovází video, které zahraniční návštěvníky s notnou dávkou nadsázky zasvětí do mnoha tajů užívání japonských toalet. Věděli jste například, co je „sloní styl“ či „styl koňského ocasu“, případně že k použití toaletní sprchy můžete využít techniku „tornádo“ nebo „sumo“?

Připomíná také, že dezinfekce telefonů je více než žádoucí, protože na displeji mobilního telefonu se daří bakteriím mnohem víc než na záchodovém prkénku. CNN v té souvislosti připomíná zprávu serveru Buzzfeed, podle níž se na telefonech dotýkáme až 12 typů bakterií.

Toaletní papír pro smartphony bude na tokijském letišti Narita k dispozici do půlky března – a reakce na sociálních sítích dokazují, že marketing se tentokrát trefil do černého.

mls Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme