Oxfordská studentka pobodala přítele. Díky svému talentu asi nepůjde do vězení

Nezvyklé polehčující okolnosti vzal v potaz britský soudce, který má na stole případ těžkého ublížení na zdraví. Toho se měla dopustit studentka Oxfordské univerzity, která pobodala svého přítele. Podle soudce by ale vězení zničilo nebo vážně poškodilo budoucí kariéru talentované dívky.

Oxford Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Univerzita v Oxfordu (ilustrační foto) | Foto: CC0 Public domain

Oxfordská studentka Lavinia Woodwardová byla pod vlivem alkoholu a drog, když na party na oxfordské koleji Christ Church zaútočila na mladíka z Cambridgeské univerzity, se kterým se seznámila přes aplikaci Tinder. Napřed ho udeřila a poté se ohnala nožem na chleba a bodla přítele do nohy. Pak na něj ještě házela různé předměty, jako laptop nebo zavařovačku, aby posléze bodla i sebe.

Pákistánského studenta ubili spolužáci. Mysleli si, že se rouhá

Číst článek

U oxfordského soudu zaznělo, že 24letá studentka se stala závislou na drogách a prošla si partnerským vztahem, kdy byla terčem násilí. Hlavně ale soud konstatoval, že nadaná Lavinia, které zdravotnické časopisy už otiskly několik článků, má nakročeno k tomu stát se kardiochirurgem.

Do vězení nepůjde

Soudce Ian Pringle se rozhodl sáhnout k výjimečnému kroku a odložil vynesení rozsudku na září, přičemž podle Guardianu naznačil, že dívka nepůjde do vězení. Podle soudce byl její čin zcela jednorázový, Lavinia se k těžkému ublížení na zdraví přiznala. Nabízí se tak rozsudek, který by nebyl příliš přísný a nezabránil by „této mimořádné mladé dámě vykonávat profesi, po které dlouhou dobu touží."

Přesto se ale může stát, že dívka nakonec za mřížemi skončí. Například pokud nedokončí odvykací léčbu či se dopustí dalšího násilí. Její kolej Christ Church je navzdory tomu, co se stalo, připravena Lavinii Woodwardovou, která trvale žije v italském Miláně, přijmout nazpátek.

Obhájce studentky James Sturman uvedl, že kdyby jeho klientka měla záznam v trestním rejstříku, bylo by pro ni skoro nemožné stát se chirurgem.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme