Ozbrojená loupež na londýnském letišti Heathrow

Skupina ozbrojených lupičů přepadla jedno ze skladišť londýnského letiště Heathrow. Do rukou jim padla velká částka v hotovosti - jeden a tři čtvrtě milionu liber. Pětici podezřelých už policie zatkla, po dalších pátrá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

letiště | Foto: Jan Rosenauer

K loupeži došlo v noci z pátku na sobotou v překladišti společnosti Menzies World těšně za obvodovým plotem letiště. Lupičů bylo celkem osm lupičů - svázali patnáct zaměstnanců a uprchli s hotovostí v hodně jednoho a tři čtvrtě milionu liber, to je kolem 78 milionů korun. Padly dva výstřely, ale nikdo nebyl vážně zraněn.

Mluvčí letiště řekl, že tato loupež nikterak nekompromitovala bezpečnost letecké dopravy, protože k ní nedošlo uvnitř hlavního areálu letiště. Mluvčí policie uvedl, že pět zatčených je vyslýcháno na policejní stanici v Londýně a stále se pátrá po dalších třech podezřelých, kteří byli ochotni použít střelných zbraní a jsou možná stále ozbrojeni.

Letiště se v poslední době stalo místem několika podobných akcí, přestože v areálu Heathrow vládnou přísná protiteroristická opatření.

Milan Kocourek, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme