Ozbrojenci unesli v Bagdádu tři německé občany

V Bagdádu dnes byli uneseni tři němečtí občané. S odvoláním na irácké vládní zdroje to uvedla německá média. Oběti únosu pracovaly jako poradci pro ministerstvo financí. Pokud se podezření potvrdí, stoupne počet německých rukojmí v rukou iráckých ozbrojenců na číslo pět.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

američtí vojáci v Iráku | Foto: AFP

Oběťmi únosu se měli stát zaměstnanci německé počítačové firmy, kteří svým iráckým kolegům radili s vývojem datového systému.

Údaje se rozcházejí ohledně průběhu samotného přepadení. Agentura Reuters s odvoláním na očitého svědka napsala, že Němci byli vyvlečeni z budovy ministerstva financí. Podle serveru Stern.de je únosci přepadli v jejich autě. Útočníci měli na sobě každopádně policejní uniformy.

Německé ministerstvo zahraničí teď informace o únosu prověřuje a zprvu je nechtělo potvrdit. Všechny předchozí únosy německých státních příslušníků v Iráku dopadly šťastně. V současné době jsou už více než tři měsíce v zajetí asi šedesátiletá Němka a její dvacetiletý syn.

Jiří Hošek, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme