Ozbrojenci upálili před mešitami v Bagdádu šest sunnitů

V Iráku pokračuje násilí. Dnes zahynulo nejméně 28 lidí a desítky dalších utrpěly zranění. Neznámí ozbrojenci v Bagdádu vypálili čtyři mešity a zaživa upálili šest sunnitských muslimů. S velkou pravděpodobností jde o odvetu šíitů za včerejší útoky na Sadrovo město u Bagdádu, při kterých zahynulo více než 200 osob.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

násilí v Iráku | Zdroj: ČTK

K útokům a stupňování jejich agresivity dochází i přes výzvy k uklidnění ze strany představitelů jednotlivých náboženských a etnických skupin v Iráku. Zdá se, že útoky se vymkly jakékoli kontrole. Kromě nejnovějšího vývoje dnes došlo také k sebevražednému útoku na severu Iráku v oblasti Tel Aatar, kde útočník odpálil výbušniny připevněné na těle. Současně explodovala na stejném místě trhavina ukrytá v jednom z aut.

Jak uvedl zpravodaj televize Al-Arabíja, irácká vláda chce od zítřka s ozbrojenci, mimo jiné i z bývalé vládnoucí strany Baas, jednat o ukončení bojů a útoků.

Jaromír Janev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme