Ozbrojenci zabili v Gaze bývalého šéfa palestinské bezpečnosti

Neznámí ozbrojenci ráno v Gaze zaútočili na rodinu bývalého palestinského vůdce Jásira Arafata. Při přestřelce zabili jeho bratrance Músu, který patřil k nejmocnějším Palestincům. Při přepadení byl rovněž unesen Arafatův nejstarší syn.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Músa Arafat | Zdroj: ČTK

Pětašedesátiletý Músá Arafat byl usmrcen ve svém domě. Podle svědků vtrhly do Arafatova domu desítky útočníků. Mezi nimi a Arafatovou ochrankou se rozpoutala přestřelka.

K činu se později přihlásila militantní skupina Výbory lidového odporu, která označila Músu Arafata za "kolaboranta". Další podrobnosti prý skupina sdělí na tiskové konferenci, kterou hodlá uspořádat ještě během dnešního dne.

Pásmo Gazy už je bez židovských osadníků, kteří byli evakuováni minulý měsíc. Do konce září je mají následovat i izraelští vojáci. Boj mezi palestinskými frakcemi o moc tak narůstá. Músa Arafat byl do letošního dubna velitelem bezpečnostních jednotek i vojenské rozvědky.

Od té doby působil jako zvláštní bezpečnostní poradce současného prezidenta palestinské samosprávy Mahmúda Abbáse. Měl tak mnoho nepřátel a svými kritiky byl obviňován z korupce. Jako vysoký bezpečnostní činitel pracoval i unesený syn Jásira Arafata.

Robert Mikoláš, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme