Ozbrojenci zapálili v Pákistánu 27 cisteren NATO

Dvacet sedm cisteren s pohonnými hmotami pro vojáky NATO v Afghánistánu zapálili ozbrojenci v Pákistánu. Útok přišel jen den poté, co Pákistán dočasně zablokoval důležitý hraniční přechod Torcham do Afghánistánu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hořící cisterny po útoku ozbrojenců v Pákistánů

Hořící cisterny po útoku ozbrojenců v Pákistánů | Zdroj: ČTK

Patnáct ozbrojenců přijelo k zaparkované koloně, střelbou do vzduchu donutili řidiče k útěku a cisterny zapálili. K útoku se zatím nikdo nepřihlásil a není jasné, jestli souvisí s uzavřením přístupové cesty do Afghánistánu. K tomuto kroku přistoupil dočasně Pákistán v reakci na letecký útok NATO, při kterém na hraničním stanovišti zahynuli tři pákistánští vojáci.

Zásobovací konvoje jsou v zemi terčem útoků poměrně často, k tomu dnešnímu došlo hluboko v pákistánském vnitrozemí. Kolona cisteren směřovala z přístavu Karáčí na sever, k hranicím s Afghánistánem.

Igor Maňour, Jaromír Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme