Ozbrojenci zaútočili na policejní konvoj tureckého premiéra

Při útoku na vládní autobus v Turecku zahynul policista. Incident se stal ve městě Kastamonu krátce po projevu premiéra Recepa Tayyipa Erdogana. Ten z místa ještě před útokem odletěl vrtulníkem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Turecký premiér Erdogan na předvolebním shromáždění v Kastamonu | Zdroj: Reuters

K útoku došlo v provincii Kastamonu v severním Turecku, která patří ke klidným regionům země, a útok je proto pro její obyvatele šokem. Podle prvních zpráv ozbrojená skupinka čtyř až šesti mužů zaútočila ručními granáty a dalšími zbraněmi na policejní automobily na silnici za městem.

Jeden policista při výbuchu zasaženého auta zemřel a další je zraněn. Jednalo se o policejní konvoj tureckého premiéra, který jej do města Kastamonu doprovázel. K útoku ale došlo na zpáteční cestě policistů. Premiér Erdogan město hned po svém předvolebním projevu opustil vrtulníkem a v konvoji nebyl.

V oblasti už je speciální jednotka turecké policie a útočníky hledá v okolních lesích. Zatím se neví, kdo za útokem stojí. Turecká média už ale spekulují o PKK, teroristické skupině, která stála za většinou podobných útoků v minulosti.

mta, Julie Urbišová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme