Ozbrojenci zaútočili na vojenskou nemocnici v Kábulu. Zemřelo přes třicet lidí

Skupina ozbrojenců převlečených za lékaře ve středu zaútočila na vojenskou nemocnici v centru afghánské metropole Kábulu, která se nachází nedaleko amerického velvyslanectví a dalších diplomatických sídel. Počet mrtvých podle afghánského ministerstva obrany překročil tři desítky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ozbrojenci zaútočili na vojenskou nemocnici v Kábulu.

Ozbrojenci zaútočili na vojenskou nemocnici v Kábulu. | Zdroj: Reuters

Počet obětí bude s největší pravděpodobností dále stoupat. Členové bezpečnostních sil po šestihodinové bitvě všechny útočníky zlikvidovali. K útoku přihlásila teroristická organizace Islámský stát, napsala agentura DPA.

Při útoku na nemocnici, jejíž kapacita čítá na čtyři stovky lůžek, se nejprve odpálil sebevražedný atentátník a následně do zařízení pronikli další tři ozbrojenci s automatickými zbraněmi a ručními granáty, kteří zaujali pozice v horních patrech budovy, napsala agentura Reuters.

Pracovník ústavu agentuře Reuters popsal, jak jeden z útočníků převlečený za lékaře vytáhl zpod pláště samopal kalašnikov a zastřelil nejméně jednoho pacienta a jednoho lékaře.

Do nemocnice byli vysláni členové afghánských speciálních sil. Nad nemocnicí přelétávají vrtulníky a bezpečnostní složky oblast obklíčily.

Agentura AFP s odvoláním na ministerstvo obrany uvedla, že všichni pacienti již byli z nemocnice evakuováni či přesunuti na bezpečné místo v areálu nemocnice.

K přepadení nemocnice došlo týden poté, co při dvou sebevražedných útocích islamistického hnutí Taliban v Kábulu zemřely téměř dvě desítky lidí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme